Recyklace

Nový nábytek z obyčejných starých věcí

24.02.2013  |  46× přečteno

Nový nábytek z obyčejných starých věcí

Místo skříní papírové krabice, místo stolu dveře a židle stlučené ze starých lyží nebo svázaných novin? Pokud má člověk cit, šikovné ruce a tvořivého ducha, může si takto vytvořit útulné a originální bydlení za pár korun.

 

Recyklovaný nábytek nemusí být pouze improvizace, navrhuje ho a za nemalé částky prodává i řada profesionálních designerů.

Například studio Entwurf-Direkt dává nový život osiřelým šuplatům a šuplátkům, designéři z BRC Designszpracovávají staré PC a Max McMurdo má celý specializovaný recyklovaný e-shop.

Křeslo z použitých PET lahví navrhl Pawel Grunert, v pravém slova smyslu „značkový“ nábytek z dopravních značek zase tvoří Boris Bally.

Velmi jednoduchý nápad na improvizované sezení měl designér David Stovell nebo Njustudio. Jejich židle jsou vlastně svázaná kupa novin nebo časopisů.

Jednoduchou knihovnu z pár prken a cihel najdeme například i v pracovně sociologa Zygmunta Baumana. Variantou k ní může být knihovna z prken a lahví, prken a plechovek nebo prken a žebříku.

Posadit se můžete pro změnu do křesla z papíru nebo trubek. Krásné židle a křesla z lyží a snowboardů dělá například pan Richard Pták ve Švýcarsku.

ZDROJ: ekolist.cz, kráceno,upraveno